logo ods

Občanská demokratická strana

Místní sdružení Turnov


Představujeme kandidáta č. 1

LUKÁŠ BĚLOHRADSKÝ

Jmenuji se Lukáš Bělohradský, narodil jsem se 25. 1. 1979 v Jablonci nad Nisou.
Jsem ženatý, mám úžasnou manželku Jiřinku a milovanou desetiletou dceru Aničku.
Vyrůstal jsem v Tanvaldě, kde jsem absolvoval sportovní základní školu, poté jsem vystudoval pětiletý obor s maturitou Management cestovního ruchu na OAaHŠ Turnov a jazykové znalosti si vylepšil ročním studiem angličtiny a němčiny na jazykové škole Lingua v Jablonci nad Nisou.
Od 14 let jsem o víkendech a prázdninách pracoval v gastronomii, hlavně jako barman.
V 19 letech jsem se stal ředitelem hotelu Korunní princ, následně absolvoval v Turnově povinnou civilní službu na odboru cestovního ruchu a v knihovně, po civilní službě jsem pak vedl nově vybudovaný sportovní hotel Břízky v Jablonci nad Nisou, než jsem v srpnu 2002 uspořádal s kolegy první slavnosti slámy „Slamák“ a posléze založil a začal budovat Šťastnou zemi a Tomovy parky s.r.o., jako vůbec první přírodní zábavní park a prvního výrobce akátových dětských hřišť v ČR. Společnost jsem vedl v roli jednatele a obchodního ředitele od vzniku do roku 2011, kdy finanční investor převzal otěže firmy a pro mě v ní nebylo místo… Od roku 2012 jsem působil v rodinné společnosti Skákejte CZ s.r.o., která vyrábí vzduchové trampolíny a kterou dnes také 100% vlastním a jako obchodník dál prodával dětská hřiště své původní společnosti.
V letech 2013 – 2014 jsem se v pozici jednatele snažil zachránit jinou rodinnou firmu Metalmont CZ s.r.o. v Josefově Dole a to kovovýrobu, která vyrostla během pár let ze 3 zaměstnanců na 30, ale vzhledem k nezaviněné druhotné platební neschopnosti skončila v konkurzu.
Velmi těžce jsem se s tím vyrovnával a zdravotně jsem neúspěchy a pád neustál. Po strmé křivce kariérního růstu od školy až do celorepublikově známé firmy se 150 zaměstnanci a poté nešťastný konec rodinné kovovýroby byl pro mě a mojí rodinu velmi složitým obdobím. Nicméně jak říkají horolezci: „Co tě nezabije, to tě posílí“.
V tuto chvíli úspěšně podnikám ve společnosti Skákejte CZ s.r.o. a v několika dalších start-upech týkajících se „smart cities“.
V neziskovém (občanském) sektoru jsem historicky působil ve Sdružení Český ráj, byl jsem členem správní rady obecně prospěšné společnosti pro Český ráj a členem MAS Český ráj a Střední Pojizeří. V současnosti se věnuji aktivně práci ve spolku Dětský sen z.s., který jsme založili s manželkou v roce 2008 a nyní provozuje rodinný areál Nisapark ve Vratislavicích nad Nisou (menší Štastná země). Jsem dlouholetým členem Spolku přátel a rodáků města Turnova a také autorem petice za záchranu hotelovky a ředitelem Spolku absolventů a přátel Obchodní akademie a hotelové školy Turnov z.ú.
Od roku 2004 jsem členem ODS, kde jsem místopředsedou ODS Turnov a člen regionální rady ODS Libereckého kraje, v minulosti jsem byl 4 roky zástupcem Libereckého regionu v republikovém Smírčím výboru (nejvyšší orgán strany, kde se řeší vnitrostranické spory a kde každý region má jednoho svého zástupce), 2 roky jsem byl členem finančního výboru Libereckého kraje a v letech 2010 – 2014 jsem byl opozičním zastupitelem v Josefově Dole v Jizerských horách.
Rád cestuji a poznávám nové lidi, věnuji se rodině a návštěvám kulturních akcí. Jinak mám rád lidi a věci veřejné i politiku jako takovou a od mládí jí intenzivně sleduji na všech úrovních.

Proč jsem se rozhodl kandidovat do zastupitelstva?

Miluji Turnov od první chvíle, kdy jsem do něj ve 14 letech přišel. Pochází odtud moje rodina, můj pradědeček Jiří byl okresním soudním radou v Turnově a zakladatelem mnoha spolků např. skautingu v Turnově. Že bych chtěl, aby Turnov byl zase okresním městem a byla napravena komunistická křivda největšímu a nejvýznamnějšímu městu v okrese snad nemusím ani psát. Rád bych ale využil svoje zkušenosti a kontakty, abych dal svojí energii v druhé polovině života právě Turnovu. Mám co nabídnout, manažerské a podnikatelské zkušenosti, které jsem při svém působení v roli jednatele a obchodníka s dětskými hřišti získal, jsou pro město doufám velmi cenné. Vždyť jsem se svým týmem hlavně obcím a městům dokázal prodat a vybudovat pro ně přes 3 tisíce dětských hřišť. Znám spousty úspěšných i neúspěšných projektů a příběhů obcí a měst a obrovské množství lidí z různých oborů v celé ČR a tenhle „benchmarking“ bych rád nabídl Turnovu…
Při životních krizích jsem přišel na to, že žádný strom neroste do nebe, a že člověk potřebuje k životu daleko víc než majetek a blahobyt rodinu, dobré lidi kolem sebe a dobré prostředí pro život. Bude mi v lednu 40. let a vím, že začíná životní období, kdy chci dávat lidem kolem mě i místu kde žiji něco navíc… Tomu bych se chtěl v zastupitelstvu, případně ve vedení města věnovat jak jen budu moci…

Kandidáti do komunálních voleb za ODS Turnov

Komunální volby se konají 5.-6. října 2018. Rozhodněte svým hlasem o budounosti našeho města.